Jaki laptop do gier kupić

A A A Drukuj
Komentarze     0

Laptop do gier

Osoby namiętnie grające w gry komputerowe wiedzą, jak sprzęt o niskiej wydajności potrafi negatywnie wpłynąć na jakość rozgrywek. Zastanawiając się nad zakupem laptopa muszą więc mieć na uwadze fakt, że ich potrzeby sprzętowe są dużo wyższe od standardowych. Jaki komputer przenośny powinny wybrać, aby cieszyć się płynną grą, fantastyczną grafiką i kompatybilnością z nowościami rynkowymi? Odpowiedzmy na to pytanie.


Laptop do gier musi być machiną ultrawydajną. Powinien być wyposażony w nowoczesny procesor trzeciej lub czwartej generacji o dużej częstotliwości taktowania zegara oraz pamięci cache min. 3MB. Dodatkowo, musi posiadać przynajmniej 4GB wbudowanej pamięci operacyjnej RAM typu DRR 2,3 lub 4, rozszerzalnej minimum dwukrotnie. Bezproblemową obsługę gier HD z rozbudowaną, realistyczną grafiką zapewni mu tylko dedykowana karta graficzna z pamięcią własną o pojemności co najmniej 1GB.


Komputer przenośny, na którym użytkownik będzie grał w nowsze gry musi posiadać matrycę, która dosłownie przenosi gracza w światy, w jakich prowadzi rozgrywki. Odpowiednia będzie błyszcząca lub matowa z podświetleniem led, o rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Laptop do gier powinien także mieć dobre chłodzenie. Najlepiej, gdyby był wyposażony w dwa wiatraki i dodatkowo stawiany na podkładce wentylującej sprzęt od spodu, czyli tam, gdzie się najmocniej nagrzewa. W komputerze przenośnym do gier nie małe znaczenie ma też jakość głośników – im ta jest wyższa, tym lepszych wrażeń dźwiękowych podczas grania może oczekiwać użytkownik.


Niektórzy gracze preferują rozgrywki online. Ci, grający w sieci z użytkownikami z całego świata, na przykład w popularnego Counter Strike'a, powinni zastanowić się nad zakupem laptopa z wydajną kamerą internetową o zaawansowanej optyce i wysokiej częstotliwości rejestracji obrazu oraz wbudowanym mikrofonem. Ich komputer przenośny musi posiadać też dobry moduł obsługi sieci, umożliwiający osiągnięcie większych prędkości przesyłu danych, co pozwoli uniknąć zacinania się rozgrywek.


Laptop do gier powinien być sprzętem ultrawydajnym, posiadającym bardzo doby, nowoczesny procesor, minimum 4GB pamięci operacyjnej nowszego typu oraz dedykowaną kartę graficzną z pamięcią od 1GB w górę. Dobrze byłoby, gdyby miał matrycę full HD z podświetleniem led, wydajny system chłodzenia oraz dobre głośniki. Jeśli będzie używany do grania w gry online, z innymi użytkownikami, powinien również mieć zainstalowaną wydajną i doskonale odwzorowującą obraz kamerę internetową, mikrofon, jak również nowoczesny moduł obsługi sieci.

Mateusz
Specjalista IT
Artykuły tego autora: 28
Specjalista IT
Przeczytaj również porady
Jaki komputer stacjonarny

Jaki komputer stacjonarny wybrać?

29.10.2014r.
1

Komputer stacjonarny jest coraz rzadziej wybierany przez użytkowników. Warto jednak rozważyć jego zakup. Dlaczego? Ponieważ jest to niedrogi sposób na posiadanie dobrego i wydajnego technicznie sprzętu do użytku... czytaj więcej ›

Komputer poleasingowy warto

Komputer poleasingowy – czy warto?

27.10.2014r.
8

Komputer poleasingowy to ekonomiczna alternatywa dla fabrycznie nowego sprzętu. Jego zakup poleca się osobom o ograniczonych możliwościach finansowych. Wiele z nich jednak zastanawia się nad tym, czy sprzęt poleasingowy warty... czytaj więcej ›

Jaki kupić komputer

Jaki komputer wybrać?

15.10.2014r.
4

Komputery kupujemy częściej niż telewizory, odtwarzacze DVD czy AGD, choć sprzęty te mają podobną żywotność. Podczas zakupów kierujemy się hasłami marketingowymi, modą i pobudkami ekonomicznymi, zapominając o zdrowym... czytaj więcej ›

Komentarze
0

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz