Jaki laptop do 2000 złotych wybrać?

A A A Drukuj
Komentarze     0

 laptop do 2000 zł

Większość konsumentów podchodzących do zakupu komputera przenośnego, poszukuje modelu pochodzącego ze średniej półki cenowej. Obecnie ta oznacza sprzęt mieszczący się w przedziale cen od 1500 do 2000 złotych. Jak wybrać dobrego laptopa do 2 tysięcy złotych? Podpowiadamy.


Kupując komputer przenośny do 2 tysięcy złotych dobrze jest wybrać sprzęt, który wyposażony jest w procesor nowej generacji, na przykład Intel Core i3i5 lub AMD A6/A8. Tego typu procesor gwarantuje wysoką wydajność podczas standardowego użytkowania laptopa oraz wystarczające osiągi w bardziej skomplikowanych zadaniach. Dobry laptop do 2 tysięcy złotych powinien posiadać około 4GB pamięci operacyjnej RAM typu DRR3. Idealnie byłoby oczywiście gdyby miał więcej RAMu, lub jego rozmiar można byłoby powiększyć przynajmniej dwukrotnie.

 

Bez problemu można znaleźć na rynku takiego laptopa w cenie do 2 tysięcy złotych, który posiada dedykowaną kartę graficzną. Warto rozważyć jego zakup ze względu na wciąż niską wydajność modułów graficznych zintegrowanych z procesorami. Mogą one nie odwzorowywać wystarczająco dobrze szczegółów w filmach HD i nowszych grach oraz nie radzić sobie z obsługą programów do edycji grafiki. Dobry obraz powinna również zapewnić odpowiednia matryca. W laptopach do 2 tys. złotych instalowane są ekrany HD+, HD oraz HD ready. Najlepiej jest wybrać taki model, w którym rozdzielczość odpowiada standardowi HD, tj. 1280x720 pikseli lub jest od niej wyższa.


W laptopach do 2 tys. złotych prawie zawsze wbudowane są funkcje, które przydają się wszystkim użytkownikom komputerów przenośnych. Wśród takich można wymienić chociażby nowoczesne, dziesięciokrotnie szybsze porty USB 3.0., wyjścia HDMI, kamery internetowe HD, wbudowane mikrofony, czytniki kart pamięci, napędy DVD z nagrywarkami oraz głośniki HD audio. Im więcej z nich pojawia się w danym modelu laptopa, tym lepszy jest to sprzęt.


Laptop do dwóch tysięcy wcale nie musi być modelem ekonomicznym w sensie, jakim o nim myślimy. Wystarczy wybrać taki, który posiada procesor nowej generacji, czterogigową pamięć, dedykowaną grafikę i matrycę obsługującą standard HD. Dokonując selekcji należy również pamiętać o dodatkowych funkcjach nowoczesnych laptopów, które mogą okazać się przydatne w trakcie użytkowania.
 

Mateusz
Specjalista IT
Artykuły tego autora: 28
Specjalista IT
Przeczytaj również porady
Laptop do gier

Jaki laptop do gier kupić

31.10.2014r.

Osoby namiętnie grające w gry komputerowe wiedzą, jak sprzęt o niskiej wydajności potrafi negatywnie wpłynąć na jakość rozgrywek. Zastanawiając się nad zakupem laptopa muszą więc mieć na uwadze fakt, że ich potrzeby sprzętowe... czytaj więcej ›

Jaki komputer stacjonarny

Jaki komputer stacjonarny wybrać?

29.10.2014r.
1

Komputer stacjonarny jest coraz rzadziej wybierany przez użytkowników. Warto jednak rozważyć jego zakup. Dlaczego? Ponieważ jest to niedrogi sposób na posiadanie dobrego i wydajnego technicznie sprzętu do użytku... czytaj więcej ›

Komputer poleasingowy warto

Komputer poleasingowy – czy warto?

27.10.2014r.
8

Komputer poleasingowy to ekonomiczna alternatywa dla fabrycznie nowego sprzętu. Jego zakup poleca się osobom o ograniczonych możliwościach finansowych. Wiele z nich jednak zastanawia się nad tym, czy sprzęt poleasingowy warty... czytaj więcej ›

Komentarze
0

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz