Tanie komputery stacjonarne

A A A Drukuj
Komentarze     0

Tanie komputery stacjonarne

Komputery stacjonarne są w dzisiejszych czasach wyjątkowo atrakcyjne ze względu na swoje ceny. Są bowiem znacznie tańsze od modeli przenośnych o podobnych parametrach. Jest to niepodważalny argument, który może przekonać każdego użytkownika o zasadności ich zakupu.


W pełni wyposażony, wydajny tani komputer stacjonarny można dziś zakupić za niecałe tysiąc złotych. Model o bardzo dobrych osiągach, posiadający najnowsze podzespoły i wysokiej jakości peryferia, to koszt dwóch, trzech tysięcy złotych. Osoby dysponujące mniejszą ilością gotówki na zakup komputera powinny rozważyć więc kupno peceta stacjonarnego. Za sprzęt o bardzo dobrych jak na dzień dzisiejszy parametrach, zapłacą mniej-więcej tyle co za laptopa czy ultrabooka o dość niskiej wydajności.


Mając na wydanie 1500 złotych, mogą liczyć na komputer posiadający nowoczesny, dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji, o częstotliwości taktowania powyżej 2,0 GHz dla jednego rdzenia, dużą pamięć operacyjną RAM od 6GB wzwyż, dedykowaną kartę graficzną i dźwiękową (która jest niezwykłą rzadkością w komputerach przenośnych), moduł obsługi WiFi i Bluetooth oraz inne wyjątkowo przydatne funkcje. Komputer przenośny o podobnej wydajności kosztowałby ich od 2,5 do 3 tysięcy złotych, czyli prawie dwukrotnie więcej.


Ekonomia komputerów stacjonarnych leży również w ich konfigurowalności. Można je dowolnie rozbudowywać, na przykład zmieniając model procesora, dodając kolejne karty rozszerzeń czy kości pamięci RAM. Łatwo i niedrogo też się je naprawia. Gdy jedna część ulegnie uszkodzeniu, można ją w sposób prosty wymienić, przy czym nie zawsze trzeba korzystać w tym zakresie z usług autoryzowanych serwisów, co sprawia, że rzeczywisty koszt naprawy sprzętu jest nawet kilkaset procent niższy od tego, z którym przychodzi się zmierzyć użytkownikom laptopów.


Porównując ceny komputerów stacjonarnych z cenami podobnych pod względem parametrów laptopów można dojść do jednego tylko wniosku – tanie komputery stacjonarne są warte zachodu. Dobrze jest zaufać ich niskiej cenie i wielkim możliwościom.
 

Mateusz
Specjalista IT
Artykuły tego autora: 28
Specjalista IT
Przeczytaj również porady
Jak przyspieszyć komputer?

Jak przyspieszyć komputer?

12.11.2014r.
1

Bardzo dużo użytkowników komputerów ma problem z powolną pracą sprzętu. Często zdesperowani pytają na forach internetowych, jak przyspieszyć sprzęt, czy też używając bardziej potocznego języka jak odmulić... czytaj więcej ›

Gotowy zestaw komputerowy-  składać czy kupić

Gotowy zestaw komputerowy – składać czy kupić?

09.11.2014r.

Każdy, kto przymierza się do zakupu komputera stacjonarnego spotyka się z dylematem czy samodzielnie złożyć zestaw komputerowy, czy skorzystać z gotowego. W niniejszym artykule, zastanowimy się, jakie są wady i zalety obu... czytaj więcej ›

Komputer stacjonarny do gier

Komputer stacjonarny do gier

06.11.2014r.

Ulubieńcy gier komputerowych często mają problem z doborem sprzętu odpowiadającego ich potrzebom. Planując zakup komputera stacjonarnego bądź rozbudowę już posiadanego peceta, muszą zwrócić szczególną uwagę na... czytaj więcej ›

Komentarze
0

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz