Gdzie kupić komputery używane z gwarancją?

A A A Drukuj
Komentarze     1

Gdzie kupić komputery używane z gwarancją?

Zakup komputera używanego to niewątpliwie ekonomiczne rozwiązanie, choć niezbyt często stosowane. Użytkownicy boją się, że sprzęt szybko się zepsuje i będzie wymagał kosztownej naprawy. Przecież jednak mogą kupić komputer używany z gwarancją. Gdzie? Powiemy w tym artykule.


Używane komputery i laptopy sprzedawane są przez osoby prywatne lub firmy. Bezpieczniej jest je kupować od tych drugich, z wiadomych powodów. Warto zwrócić szczególną uwagę na oferty sprzedaży komputerów poleasingowych. Są to sprzęty pochodzące z niespłaconych leasingów, należące w większości do biznesowej klasy oraz średniej i wysokiej pierwotnej półki cenowej. Charakteryzują się sporą wydajnością i niewielkimi śladami użytkowania.


Choć są używane, w sprzedaży posiadają cechy komputerów nowych. Zanim zostaną zaoferowane klientom, są gruntownie testowane. Jeśli posiadają wadliwe podzespoły, czy zepsute części, wymienia się je na fabrycznie nowe. Komputery przygotowuje się do sprzedaży, oczyszczając je z danych i reinstalując ich systemy operacyjne oraz oprogramowanie w trybie tzw. refurbishingu. Poza widocznymi śladami użytkowania i starszym rokiem czy miesiącem produkcji i sprzedaży, nie posiadają większych wad.


Z tego właśnie względu są również objęte gwarancją. Oznacza to, że w przypadku awarii lub uszkodzenia, podlegają bezpłatnej, profesjonalnej naprawie. Nie trzeba obawiać się, że po kilku miesiącach przestaną działać – gdyby miało się tak stać, sprzedawca nie oferowałby na nie gwarancji.


Jaki jest okres gwarancji dla komputerów i laptopów poleasingowych?
To w dużej mierze zależy od wieku komputera, jego parametrów, producenta oraz innych czynników. Jeśli sprzęt jest jeszcze nowy, a leasing przestał być spłacany krótko po jego zakupie, całkiem możliwe że jest objęty jeszcze kilkunasto miesięczną gwarancją producenta. Jeżeli zaś ta straciła ważność, firmy oferujące komputery i laptopy poleasingowe zazwyczaj oferują kilkumiesięczny okres gwarancji dodatkowej.


Podsumowując, jeśli kupować komputer używany to tylko poleasingowy. Nie tylko pewny, ale i sprawny, dodatkowo objęty gwarancją. Taki zakup jest przede wszystkim niezwykle opłacalny, ale również nieporównywalnie bezpieczniejszy od transakcji z osobą prywatną.
 

Mateusz
Specjalista IT
Artykuły tego autora: 28
Specjalista IT
Przeczytaj również porady
Tanie komputery stacjonarne

Tanie komputery stacjonarne

15.11.2014r.

Komputery stacjonarne są w dzisiejszych czasach wyjątkowo atrakcyjne ze względu na swoje ceny. Są bowiem znacznie tańsze od modeli przenośnych o podobnych parametrach. Jest to niepodważalny argument, który może przekonać... czytaj więcej ›

Jak przyspieszyć komputer?

Jak przyspieszyć komputer?

12.11.2014r.
1

Bardzo dużo użytkowników komputerów ma problem z powolną pracą sprzętu. Często zdesperowani pytają na forach internetowych, jak przyspieszyć sprzęt, czy też używając bardziej potocznego języka jak odmulić... czytaj więcej ›

Gotowy zestaw komputerowy-  składać czy kupić

Gotowy zestaw komputerowy – składać czy kupić?

09.11.2014r.

Każdy, kto przymierza się do zakupu komputera stacjonarnego spotyka się z dylematem czy samodzielnie złożyć zestaw komputerowy, czy skorzystać z gotowego. W niniejszym artykule, zastanowimy się, jakie są wady i zalety obu... czytaj więcej ›

Komentarze
1

Bartek
2018-02-09 19:42

Skorzystałem z oferty sklepu sprzedającego komputery poleasingowe. Tanio i chodzi jak malina! Polecam sprzęt bo można kupić tanio komputer o wysokich parametrach, w dodatku rok gwarancji pozwala zachować spokój i przekonać się, że na prawdę warto!

Dodaj komentarz