Komputery All In One – czy warto?

A A A Drukuj
Komentarze     1

Komputer All In One

Komputery all in one, czyli komputery stacjonarne składające się z tylko jednego urządzenia. Czy zakup takiego komputera jest opłacalny, a jeżeli tak, to dla kogo?


Komputer all in one – co to właściwie jest?


Komputer all in one to komputer, w którym wszystkie podzespoły zostały zintegrowane w jednej obudowie. Urządzenie takie nie ma osobnego monitora i jednostki centralnej. Wszystkie podzespoły znajdują się w monitorze, a dokładnie umiejscowione są za matrycą. Jedyne zewnętrzne elementy komputera all in one to mysz i klawiatura.


Jakie zalety ma komputer all in one?


Do zalet tego typu komputerów trzeba zaliczyć przede wszystkim:


Kompaktowe rozwiazanie – na biurku stawiamy tylko jedno urządzenie i w razie przenoszenia lub przewożenia czynności te są zdecydowanie łatwiejsze.
Oszczędność miejsca – nie musimy posiadać biurka z dolną półką, na której stanie jednostka centralna. Nie musimy też puszczać kabli od monitora do jednostki centralnej i od jednostki centralnej do monitora, dlatego że komputer all in one włącza się od razu do gniazdka. Biurko może się składać jedynie z blatu i nie potrzebujemy niczego więcej.
Wysoka estetyka – komputery all in one są bardzo estetyczne i często można je spotkać w recepcjach oraz urządzonych nowocześnie biurach. Pozwalają na minimalistyczną aranżację miejsca pracy. Wystarczy spojrzeć na komputery Apple iMac czy jednostki HP, żeby przekonać się, że taki komputer wygląda naprawdę doskonale. Moda na komputery all in one sprawia, że spotykamy je coraz częściej.
Oszczędność energii – podzespoły montowane w komputerach all in one zużywają mniej energii niż te, które wykorzystywane są w tradycyjnych komputerach stacjonarnych.
Możliwość powieszenia na ścianie – części modeli komputerów all in one zaopatrzona jest w specjalne uchwyty, które pozwalają powiesić komputer na ścianie i obsługiwać go za pomocą bezprzewodowej klawiatury i myszki.


Wady komputerów all in one


Oczywiście komputer all in one nie jest pozbawiony wad. Wśród nich można wymienić:


Mniejszą wydajność – podzespoły w wersji ekonomicznej takich komputerów cechują się mniejszą wydajnością, więc jednostka all in one nie będzie polecana dla osoby, która podczas pracy mocno obciąża komputer zaawansowanymi aplikacjami.
Mniejsza możliwość rozbudowy – z uwagi na ograniczoną przestrzeń, rozbudowa takiego komputera jest praktycznie niemożliwa.
Wysoka cena – niestety komputery all in one są droższe niż komputery stacjonarne o podobnej wydajności, ale z osobną jednostką centralną. W tym przypadku opłacalność tego rozwiązania ma miejsce tylko wtedy, kiedy komputer taki miałby być wykorzystywany do prostych praca biurowych. Jeżeli już uda się znaleźć tani komputer, to zazwyczaj jego podzespoły będą naprawdę przeciętne.


Dla kogo komputer all in one?


Komputer all in one w podstawowej konfiguracji może być prostym komputerem domowym przeznaczonym do użytku dla całej rodziny. Projektowanie w programach typu CAD czy obróbka wideo wymaga inwestycji w zaawansowaną konfigurację co podnosi cenę. Mimo to tego typu komputery są popularne szczególnie iMac wśród grafików komputerowych.

Mateusz
Specjalista IT
Artykuły tego autora: 28
Specjalista IT
Przeczytaj również porady
Laptop z ekranem dotykowym

Laptopy z ekranem dotykowym – zalety i wady

23.01.2018r.
1

Laptop z ekranem dotykowym jeszcze jakiś czas temu był szczytem techniki, a zakup takiego urządzenia stanowił ogromne obciążenie dla kieszeni. W miarę upływu czasu i rozwoju technologii producenci zaczęli oferować ekrany... czytaj więcej ›

Jak ma się cena do jakości produktu?

Jak ma się cena do jakości produktu?

26.01.2015r.
1

Tanio znaczy dobrze? 90% konsumentów, robiąc w sklepie zakupy sugeruje się ceną. Każdy z nas chciałby kupić bardzo dobry produkt, bądź usługę w jak najniższej cenie. Musimy jednak pamiętać, że niska cena nie zawsze... czytaj więcej ›

Drukarka

Jaka drukarka będzie dla mnie najlepsza?

23.01.2015r.
1

Drukarka drukarce równa? Na rynku możemy spotkać bardzo wiele firm produkujących drukarki. Od Canona, przez Epson aż po Samsung. Każdy producent ma w swojej ofercie kilka modeli, dostosowanych do potrzeb i portfela... czytaj więcej ›

Komentarze
1

Paweł
2018-02-09 19:34

posiadam iMaca i jestem zadowolony, każdemu mogę polecić, prezentuje się świetnie na biurko a praca na Apple to czysta przyjemność, nic się nie wiesza jak w windowsie, jeśli ktoś ma dostatecznie dużo pieniędzy to warto wybrać ten sprzęt!

Dodaj komentarz