Gdzie kupić komputer?

A A A Drukuj
Komentarze     4

Gdzie kupić komputer

Odpowiedź na pytanie „Gdzie najlepiej kupić komputer?” nie należy do najprostszych, tym bardziej że sprzęt komputerowy sprzedawany jest dziś dosłownie wszędzie. Aby dokonać wyboru miejsca zakupu należałoby każde z osobna dogłębnie przeanalizować. Spróbujmy to zrobić w tym artykule.

 


E-sklep


W sklepach internetowych jak www.komputery360.pl mamy do czynienia z największą różnorodnością produktów, a tym samym dużą swobodą wyboru. Spotkamy się z takimi witrynami, w których kupimy zarówno sprzęty nowe, jak i używane komputery poleasingowe. Dobrego laptopa czy peceta upolujemy również w serwisach aukcyjnych. Zanim jednak dokonamy zakupu w sieci, przekonajmy się, czy wybraliśmy dobry sklep internetowy. Jak? Sprawdźmy dane firmy sprzedającej, zobaczmy, czy może się pochwalić jakimiś tytułami, certyfikatami lub dyplomami. Zapoznajmy się z informacjami dla klientów. Dowiedzmy się czy możemy wybrać sposób dostawy, czy jest ona ubezpieczona, czy wolno nam zwrócić towar i reklamować go. Zapytajmy o czas i zakres gwarancji na sprzęt, rabaty, promocje i obniżki. Im więcej możliwości mamy w sklepie, tym lepiej trafiliśmy.


Sklep stacjonarny


Kupując komputer w sklepie stacjonarnym, zyskujemy możliwość obejrzenia sprzętu na żywo, dotknięcia go i wypróbowania. Do naszej dyspozycji jest fachowa i miła obsługa, która chętnie pomaga w dokonywaniu trudnych wyborów. Niestety, kiedy dochodzi do zakupu okazuje się, że cena sprzętu jest wysoka. Wszystko przez sporą marżę, która musi pokryć wszystkie koszta operacyjne sklepu i zapewnić mu zarobek. Dlatego właśnie, chociaż kupowanie komputera w sklepie stacjonarnym jest bardzo komfortowe, jest też rozwiązaniem najdroższym.


Sieciowy sklep elektroniczny


Wizyta w placówce sieci handlowej ma te same zalety i wady co zakupy w sklepie stacjonarnym. Niemniej jednak, w sieciowym sklepie ze sprzętem elektronicznym, możemy liczyć na więcej korzyści. Na pewno znajdziemy w nim dużo atrakcyjnych promocji i rabatów, które pozwolą nam na zakup dobrego sprzętu w stosunkowo niskiej cenie. W markecie elektronicznym dokonamy też, wedle potrzeby, zakupów ratalnych. Możliwe również, że uda nam się kupić nowy komputer pochodzący z wystawy z drobnymi śladami użytkowania, ale 25% tańszy.


Hipermarket wielobranżowy


To chyba najgorsze miejsce do zakupów elektronicznych. W hipermarkecie nie ma dużego wyboru – w ofercie jest od kilku do kilkunastu komputerów. Sprzęt zazwyczaj przechowywany jest za pancerną szybą i rzadko można go przetestować. Pracownicy działu są mało kompetentni, a ich wiedza w większości przypadków jest zbyt okrojona, aby mogli nam doradzać w zakupach.


Portal aukcyjny


Komputery i laptopy kupimy też za pośrednictwem popularnych serwisów aukcyjnych. Biorąc udział w emocjonujących licytacjach sprzętów możemy liczyć na zakupy w wyjątkowo niskich cenach. Unikajmy kupowania komputerów od nowych użytkowników, zanim podejdziemy do licytacji czy zakupów sprawdźmy komentarze i oceny sprzedających. Nigdy nie płaćmy za towar przed otrzymaniem przesyłki - na nieudanym zakupie komputera możemy bardzo dużo stracić. Wybierzmy dostawę kurierem z ubezpieczeniem paczki i płatnością przy odbiorze. Poza tym, korzystajmy z dużego wyboru i szerokiego przedziału cen na aukcjach.


Serwisy ogłoszeń lokalnych


W serwisach ogłoszeń lokalnych pojawiają się tak oferty sprzedaży nowych, jak i używanych sprzętów. Te również są godne uwagi. Zwróćmy uwagę na to, że ich autorami są głównie osoby prywatne – mogą one popełniać błędy w opisach i specyfikacjach technicznych, a także mijać się z prawdą co do stanu technicznego czy wyposażenia konkretnego komputera. Niemniej jednak, czasem oferują atrakcyjną cenę za dobry sprzęt. Chcąc taki kupić, umówmy się na jego sprawdzenie i przetestowanie oraz odbiór osobisty z zapłatą na miejscu. Dzięki temu możemy być pewni, że nie zostaniemy oszukani.

Mateusz
Specjalista IT
Artykuły tego autora: 28
Specjalista IT
Przeczytaj również porady
Jaki kupić komputer

Jaki komputer wybrać?

15.10.2014r.
4

Komputery kupujemy częściej niż telewizory, odtwarzacze DVD czy AGD, choć sprzęty te mają podobną żywotność. Podczas zakupów kierujemy się hasłami marketingowymi, modą i pobudkami ekonomicznymi, zapominając o zdrowym... czytaj więcej ›

Koszt zakupu komputera

Ile kosztuje dobry komputer i co wpływa na jego cenę?

14.10.2014r.
5

Ceny komputerów i laptopów różnią się w zależności od wielu czynników. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje dobry komputer. Dlaczego? Po pierwsze – dla każdego dobry... czytaj więcej ›

Komentarze
4

Romek
2018-02-09 19:49

Ja sprzedaje i kupuje na OLX, bardzo tanio mozna dostac po sasiedzku laptopa :) polecam

Ewka
2018-03-07 10:56

Ostatnio komputer mi się zepsuł i musiałam kupić nowy. W sklepach stacjonarnych ceny są z reguły sztucznie zawyżone. Kupiłam więc w sklepie internetowym - i wiem, że dzięki temu sporo zaoszczędziłam.

Ania
2018-04-18 17:04

Z reguły kupuję komputer w sklepie stacjonarnym. Lubię jechać i pooglądać sobie, podotykać, sprawdzić jego wagę i gabaryty. W końcu kupuję nowe narzędzie mojej pracy :)

Piotr
2018-10-25 14:18

Zależy od sytuacji. Jak potrzebowałem na teraz to wybrałem stacjonarny. Z reguły kupuję online, a do sklepu chodzę go zobaczyć na żywo.

Dodaj komentarz