W pakiecie lepiej i taniej

A A A Drukuj
Komentarze     0

Zakup komputera wraz z systemem

Często klient kupujący komputer, poza samym sprzętem, otrzymuje od dystrybutora lub sklepu rozmaite gratisy i dodatki. Większość z nich sprawia, że zakup sprzętu w danym miejscu staje się wyjątkowo opłacalny. W tym artykule przyglądamy się najczęściej spotykanym pakietom występującym przy zakupie sprzętu komputerowego.


System operacyjny w zestawie


Licencja na nowy, legalny system operacyjny to koszt kilkuset złotych. Komputer bez systemu operacyjnego jest maszyną prawie bezużyteczną. Na szczęście, obecnie zarówno komputery stacjonarne, jak i laptopy są sprzedawane w wyjątkowo praktycznych zestawach z zainstalowanym legalnym systemem operacyjnym. Co ciekawe, oprogramowanie nie jest dołączane jedynie do komputerów nowych, ale również używanych! Do sprzętów poleasingowych na przykład oferowana jest bezpłatna instalacja nowego, legalnego systemu.


Zniżki na programy użytkowe


Na każdym sprzęcie prędzej czy później zostanie zainstalowane oprogramowanie użytkowe. To nie należy do najtańszych. Szczególnie drogie są te programy, bez których sporo osób nie wyobraża sobie życia. Przykład? Choćby pakiet biurowy, który w zależności od wersji kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy złotych czy programy użytkowe Adobe, na które licencja kosztuje minimum tysiąc złotych. W wielu sieciach handlowych, sklepach elektronicznych i platformach sprzedaży wysyłkowej, legalne programy użytkowe są oferowane jako gratis do zakupu sprzętu. Jeśli tak nie jest, klienci otrzymują na nie rozmaite rabaty i zniżki.


Bezpłatne ubezpieczenie


W dzisiejszych czasach sprzęt elektroniczny, w tym komputerowy, to grupa towarów najatrakcyjniejszych dla złodziei. Oczywiście, kradną oni komputery bezpośrednio użytkownikom prywatnych. Dlatego Ci coraz częściej ubezpieczają swoje sprzęty na wypadek nieszczęśliwego wypadku, zdarzenia losowego i kradzieży. Takie ubezpieczenie może kosztować od kilkudziesięciu do ponad stu złotych miesięcznie. Niektórzy producenci i dystrybutorzy oferują swoim klientom preferencyjne ceny ubezpieczenia lub ubezpieczają ich sprzęt całkiem za darmo.


Zestawy z gratisami


Każdemu od czasu do czasu przydają się takie rzeczy jak torba na laptopa, mysz bezprzewodowa, urządzenie wielofunkcyjne czy pad do gier. Dodatkowe akcesoria komputerowe i urządzenia peryferyjne mogą kosztować nawet drugie tyle, co sam komputer. Warto je dostać jako bezpłatny dodatek do zakupu sprzętu komputerowego. Gratisy dołączane przez sprzedawców do zestawów komputerowych najczęściej nie przekraczają wartości dwustu złotych, czasem jednak zdarza się, że ich cena rynkowa jest wyższa.


Jeśli chce się kupić komputer, warto pomyśleć nad tym, aby wziąć go w pakiecie z systemem operacyjnym, oprogramowaniem, ubezpieczeniem, akcesoriami czy dodatkowym sprzętem. Każdy, kto potrafi liczyć zgodzi się, że jest to dobre rozwiązanie, pozwalające wiele zaoszczędzić. Ile? Średnio od dwustu do ponad tysiąca złotych jednorazowo. Opłaca się, prawda?

Mateusz
Specjalista IT
Artykuły tego autora: 28
Specjalista IT
Przeczytaj również porady
Jaki kupić komputer

Jaki komputer wybrać?

15.10.2014r.
4

Komputery kupujemy częściej niż telewizory, odtwarzacze DVD czy AGD, choć sprzęty te mają podobną żywotność. Podczas zakupów kierujemy się hasłami marketingowymi, modą i pobudkami ekonomicznymi, zapominając o zdrowym... czytaj więcej ›

Koszt zakupu komputera

Ile kosztuje dobry komputer i co wpływa na jego cenę?

14.10.2014r.
5

Ceny komputerów i laptopów różnią się w zależności od wielu czynników. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje dobry komputer. Dlaczego? Po pierwsze – dla każdego dobry... czytaj więcej ›

Gdzie kupić komputer

Gdzie kupić komputer?

12.10.2014r.
4

Odpowiedź na pytanie „Gdzie najlepiej kupić komputer?” nie należy do najprostszych, tym bardziej że sprzęt komputerowy sprzedawany jest dziś dosłownie wszędzie. Aby dokonać wyboru miejsca zakupu należałoby każde z... czytaj więcej ›

Komentarze
0

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Dodaj komentarz